Kronika 2023/2024

Kronika 2023/2024

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

21 czerwca 2024 r. podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego uczniowie odebrali swoje świadectwa oraz nagrody za liczne osiągnięcia i konkursy. Nadszedł czas na długo wyczekiwane WAKACJE!
Życzymy Wam przede wszystkim bezpiecznych, ale i niezapomnianych, słonecznych wakacji oraz wspaniałych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

FOTOGALERIA


DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE

17 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Dzieci zwiedzały szkołę i brały udział w przygotowanych atrakcjach.
Mogły stworzyć pracę z wykorzystaniem długopisów 3D. Poznać salę doświadczania światła i pracę drukarki 3D. W pozostałych salach dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, poznały zasady panujące w świetlicy. Własnoręcznie ozdobiły zakładkę do książki. Brały udział w zabawach, grach edukacyjnych

FOTOGALERIA


CZYTANIE NA TRAWIE

18 czerwca uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły włączyli się w akcję „Czytanie na trawie”. Piękna pogoda pozwoliła na wyjście w trakcie lekcji z książkami na teren szkoły, gdzie na kocach wspólnie czytaliśmy. Graliśmy również w swoje ulubione gry. Uczniom klas młodszych i przedszkolakom książki czytał nauczyciel biblioteki.

FOTOGALERIA


Zielona Szkoła w Funce 10-11 czerwca 2024

Ścieżki dydaktyczne, specjalistyczne pracownie, żagle, otoczenie przyrody i towarzystwo rówieśników – to zielona szkoła, gdzie nasza młodzież z klas 7 i 8 uczyła się, bawiła i wypoczywała przez dwa czerwcowe dni. Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce zapewnia nie tylko edukację przyrodniczą ale też aktywny wypoczynek.
Główną atrakcją I dnia było żeglarstwo. W małych grupach, pod czujnym okiem kapitana Tadeusza, wypłynęliśmy pod żaglami na rozległe wody Jeziora Charzykowskiego. Każdy doświadczył kontaktu z żaglami, linami i ruchem fal. Każdy przyjrzał się przystani jachtowej, opanował sprawne zakładanie kapoku, posłuchał żeglarskich opowieści. Tego dnia odbyły się także zajęcia warsztatowe z ornitologii.
Wieczór spędziliśmy przy ognisku piekąc kiełbaski. Nocą poszliśmy z przewodniczką na wędrówkę z latarkami przez stuletni las obserwując przy okazji nocną przyrodę.
II dnia czekała na nas wyprawa na torfowiska z doświadczeniem zielonego, ruchomego podłoża, poznawaniem bagiennej roślinności i historii zarastania bagien i torfowisk. Ostatnim punktem programu była ścieżka ekologiczna przebiegająca na granicy lasu i jeziora, gdzie przyglądaliśmy się małżom filtrującym wodę w niewielkiej zatoczce, analizowaliśmy mapy terenowe i poznawaliśmy historię jeziora.
Nocleg w drewnianych domkach w środku lasu również dostarczał okazji do wspólnego przeżywania kontaktu z przyrodą – były żaby, przeróżne owady, obok przemykały nietoperze i nocne drapieżniki.

FOTOGALERIA


PIKNIK RODZINNY

3 czerwca 2024r. w naszej szkole był obfity w liczne atrakcje. Uczniowie podczas Dnia Sportu mieli możliwość sprawdzenia swoich możliwości w rożnych konkurencjach m.in.: rzut piłką do kosza, rzut kaloszem, żonglerka, biegi, skok w dal z miejsca. Po wszystkich sportowych atrakcjach o godzinie 15:00 rozpoczęliśmy Piknik Rodzinny, na którym również nie zabrakło rozrywek. Klasy 1-3 zaprezentowały układ taneczny, młodzież z klas 4-8 porwała rodziców, nauczycieli i absolwentów do wspólnego tańca – Belgijki, zaś dzieci z przedszkola prezentowały układ wraz ze swoimi rodzicami. Jak zawsze mogliśmy liczyć na smaczną grochówkę, kiełbaskę, gofry czy ciasta. Zarówno dla młodszych i starszych dzieci przygotowane były m.in.: stanowiska z balonami, warkoczykami, malowaniem twarzy czy tatuażami a także dmuchane zamki. Podczas całej imprezy wylosowano liczne wartościowe nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Dodatkowo na sali gimnastycznej trwały rozgrywki w unihokeja pomiędzy Rodzicami, Uczniami i Nauczycielami 🙂

Wyniki turnieju:

I miejsce – drużyna Nauczycieli

II miejsce – drużyna Uczniów

III miejsce – drużyna Rodziców

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników!

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie oraz pomoc w organizacji pikniku zarówno Rodzicom jaki i sponsorom.

Dziękujemy, że byliście z nami. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok 🙂

FOTORELACJA


SPOTKANIE Z AUTOREM

Z okazji Tygodnia Bibliotek naszą szkolę odwiedził autor książek pan Marcin Kozioł. Jest autorem lektury szkolnej – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy” (trafiła do „Złotej Dwudziestki” książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”.
Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun.
Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Niedawno przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie – (Nagroda Magellana dla najlepszego przewodnika dla dzieci roku), a także przyrodniczo-przygodowa seria o Malince Wombat. Miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w książce „Czary w Kopytkowie””, której współautorką jest dziennikarka Katarzyna Dowbor.
W ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego napisał książkę „Psyjaciele” (ilustracje Marcin Minor, nagroda główna Komitetu Ochrony Praw Dziecka 2023, Książka Roku 2022 dla starszych dzieci w konkursie Granic). Także inne jego książki – „Puzzle Pitagorasa” i „Wszystko gra” – zdobyły główne nagrody w konkursach Komitetu Ochrony Praw Dziecka (2020, 2022).
W spotkaniu na temat serii książek pt.: Pogoda dla Puchaczy” uczestniczyli uczniowie z klas I-III oraz przedszkolaki z grupy Kotki. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w zadania proponowane przez pana Marcina. Na koniec uczniowie otrzymali autografy oraz wpisy do zakupionych książek. Marzanna Kościołek

FOTOGALERIA


WYCIECZKA DO KŁODAWY

W dniu 27.05.2024r. klasy: I,II, III, i IV wybrały się na wycieczkę szkolną. Rozpoczęliśmy ją od odwiedzenia Kłodawy, w której to mogliśmy zjechać do podziemi kopalni soli, zapoznać się z trudną pracą górnika i zaczerpnąć informacji o sposobach wydobycia i wykorzystania soli. Zjazd windą z prędkością 6 m/s na poziom minus 600 m zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia. Kolejnym etapem wycieczki były odwiedziny urokliwego Inowrocławia, w którym spacerowaliśmy i odpoczywaliśmy przy posiłku.

FOTOGALERIA


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dzień Języków Obcych to coroczne święto, które powstało z inicjatywy Rady Europy w dniu 6 grudnia 2001 roku jako zakończenie Europejskiego Roku Języków. Głównymi ideami, które przyświecały twórcom tego święta było zwrócenie uwagi na różnorodność językową, zachęcenie do nauki języków obcych i ukazanie zalet płynących z takiej decyzji oraz propagowanie zróżnicowania kulturowego i lingwistycznego.W naszej szkole, a okazji Dnia Języków Obcych na holu głównym szkoły powstają tematyczne gazetki
Uczniowie klas z dwutygodniowym wyprzedzeniem losowali jeden z krajów, z których wywodzą się najczęściej używane języki świata. Kraje te to: Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Chiny oraz Francja. Reprezentacja każdej klasy przygotowała gazetkę na główny hol szkoły dotyczącą wylosowanego przez siebie kraju. Każdy uczeń z wybranej drużyny klasowej szukał informacji we wskazanym temacie np. historia, sztuka, sport, symbole, najsłynniejsze miejsca, absurdy i tym podobne o wylosowanym kraju. Gotowe prace zawieszono na głównym holu szkoły, dzięki temu uczniowie całej szkoły zapoznali się z kulturą innych narodów. Dodatkową atrakcją była muzyka obcojęzyczna odtwarzana podczas przerw śródlekcyjnych. Mogliśmy posłuchać piosenek śpiewanych po angielski, niemiecku, hiszpańsku, francusku i chińsku.


UROCZYSTOŚĆ KONSTYTUCJI 3 MAJA

W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja obchodzono 30 kwietnia. Uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w holu głównym, odśpiewano hymn państwowy, a następnie wszyscy obejrzeli… film. Był to jednak film niezwykły. Pan Lech Cieślak zaproponował uczniom klasy 6a, aby opowiedzieli o Konstytucji 3 maja w różnych miejscach naszej szkoły i nakręcił z ich udziałem kilka scenek. Nie będziemy tu jednak spoilerować filmiku, bo trzeba go po prostu obejrzeć. Była to jednak inna forma przekazania informacji o bardzo ważnym wydarzeniu z historii Polski, zaprezentowania patriotycznych wierszy i pieśni, która uczniom naszej szkoły bardzo się spodobała.

Zachęcamy zatem do obejrzenia filmu o Konstytucji 3 maja… i nie tylko.

FOTOGALERIA


FESTYN GMINNO-PARAFIALNY „MAJÓWKA”

3 maja 2024 w naszej gminie odbył się Festyn gminno-parafialny. Podczas festynu dzieci z przedszkola oraz uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali kilka układów tanecznych, przygotowanych pod opieką Pań: Bożeny Burzyńskiej, Edyty Specjał, Magdaleny Szymczyk i Agnieszki Karpińskiej. Mimo upału jaki towarzyszył tego dnia wszystkim obecnym na festynie, dzieci zaprezentowały się wspaniale. Serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie 🙂

FOTOGALERIA


Dzień Wody i Dzień Ziemi w naszej szkole

Obchody dni związanych z naszą planetą i jej zasobami są już wieloletnią tradycją szkoły. Każdego roku podejmujemy działania mające na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z ochroną Ziemi i bezpieczeństwem życia na niej.

W ramach obchodów Dnia Wody – przypadającego na 22 marca – wzięliśmy udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Wody Polskie. Zaproszenie do konkursu otrzymały szkoły posiadające Certyfikat Szkoły Przyjaznej Wodzie. Nasza szkoła uzyskała dotąd aż dwa takie certyfikaty.

W ramach konkursu uczniowie klas I-VIII wykonywali prace na temat: Personifikacja wody, czyli jak wyobrażasz sobie wodę jako żywą istotę. Z tym niełatwym i nieoczywistym tematem uczniowie poradzili sobie świetnie, o czym można się przekonać oglądając prace na zorganizowanej w holu szkoły wystawie.

W ramach Dnia Ziemi wszyscy uczniowie szkoły zapoznali się problematyką aktualnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ekologicznego Ziemi. Zagadnienia te zaprezentowały uczennice klasy VIII – Karolina Kurdyn, Ania Wrzesińska i Zosia Kwiatkowska. Hasło na Dzień Ziemi w 2024 to Planeta kontra Plastik. Miało ono zwrócić uwagę na konieczność ograniczenia produkcji i wykorzystania tworzyw sztucznych w trosce o zdrowie ludzi i kondycję całej biosfery. Uczniowie zostali zapoznani z filmem „Problemy ekologiczne współczesnego świata”, który poruszał właśnie te zagadnienia. Jego najważniejszym przesłaniem było nie tylko ukazanie przyczyn stanu katastrofy ekologicznej na Ziemi, ale też wskazania konkretnych rozwiązań, prowadzących do zmiany takiej sytuacji. Okazuje się, że zmiany na lepsze są w zasięgu każdego z nas. Wystarczy tylko zmienić kilka nawyków, zwłaszcza tych związanych z wszechogarniającym nas plastikiem.

Danuta Slesinska

Aleksandra Załuska


DZIEŃ ŚW. PATRYKA

W szkole tego dnia było wyjątkowo zielono! Uczniowie przyszli w tym dniu ubrani na zielono, jedli w szkole zielone jedzenie.
Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie rozwiązywali quiz wiedzy o Irlandii i św. Patryku, tworzyli portrety św. Patryka. Z tych portretów powstała wystawa na holu szkolnym. Uczniowie mieli okazję posłuchać muzyki irlandzkiej na przerwach śródlekcyjnych.
Obchody Dnia Św. Patryka to doskonała okazja do przybliżenia uczniom historii, tradycji i zwyczajów jednego z państw anglojęzycznych.
Laureaci konkursu na portret św. Patryka:
I miejsce Piotr Bełcik kl. 6a
II miejsce Aleksy Sarnowski kl. 5a
III miejsce Dorota Borycka kl. 5a

Dorota Wiśniewska i Joanna Grabowska

FOTOGALERIA


BIERZEMY UDZIAŁ W AKCJI ŻONKILE


ANDRZEJKI

W dniu 29.11.2023r obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z chętnymi uczniami i nauczycielami zorganizował salę wróżb. Przybyłych uczniów oraz nauczycieli witał magik Szymon, który znalazł dla naszych gości różne słodkości. Podczas wróżb można było wylosować swój przyszły zawód, najlepszego przyjaciela, przyszłego męża czy żonę. Magik Olek wróżył także z liczb oraz kolorowych kartek. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnej i dobrze znanej już od lat wróżby związanej z ustawianiem butów. Dzieciom i młodzieży sprawiły te zabawy wiele radości. Na koniec naszego spotkania każdy uczestnik otrzymał także wróżbę-zdrapkę. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim zaangażowanym uczniom w przeprowadzenie Andrzejek oraz przygotowanie sali. Monika Urbańska, Katarzyna Frątczak

FOTOGALERIA


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Uczniowie klas 1-3, jak co roku postanowili uczcić swoich kochanych dziadków. Dzieci wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki, zagrały na instrumentach oraz zatańczyły. Na koniec dziadkowie otrzymali upominki, a słodki poczęstunek był miłym zakończeniem tego spotkania.

FOTOGALERIA


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Dnia 28 stycznia 2024 roku nasza Szkoła wzięła udział w 32-gim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W organizację tego wydarzenia zaangażowani byli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, Koło Gospodyń Wiejskich „Nowoczesne Gospochy” oraz 33DH Wrzosowisko. Od samego rana na gości czekało mnóstwo atrakcji oraz pyszne jedzenie.

Najważniejszym punktem spotkania była licytacja ponad 180 fantów ( voucherów, rękodzieła, zabawek, książek, wypieków ), którą poprowadziły dla nas panie: Justyna Słomska Nowak oraz Daria Adamska. Ilość wylicytowanych przedmiotów przerosła nasze oczekiwania, podobnie jak kwoty, za jakie zostały wylicytowane. Ponadto dzień ten uświetniły występy naszych uczennic oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Równolegle odbywała się loteria fantowa oraz działały stoiska atrakcji dla dzieci – malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki.W części gastronomicznej na gości czekały stoiska z pyszną lemoniadą, goframi, spaghetti, stoisko z pysznym swojskim chlebkiem ze smalcem i ogórkiem, grochówka, hot-dogi, ciasta pieczone przez rodziców naszych uczniów, cukrowa wata, popcorn oraz aromatyczna kawa i herbata. To był dzień pełen pozytywnej energii i dużych emocji.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, ich rodzicom, KGW „Nowoczesne Gospochy”, 33 DH Wrzosowisko oraz sympatykom naszej szkoły za pomoc w organizacji WOŚP. Składamy również serdeczne podziękowania za przekazane fanty na loterię i licytację wszystkim osobom prywatnym, firmom i instytucjom państwowym. Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim tak licznie przybyłym na nasz finał gościom.
W tym roku zebraliśmy 18. 353,17 zł. Bardzo dziękujemy! Już dziś zapraszamy do gry w następnym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

FOTOGALERIA


ROCZNICA URODZIN NASZEGO PATRONA

Obchody 140. rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego w naszej szkole były połączeniem zabawy, pracy, twórczego zaangażowania, sportowych zmagań i radości. Przede wszystkim były jednak hołdem złożonym naszemu Patronowi.
22 stycznia 2024 roku odbyła się główna uroczystość związana z obchodami. Ważnym punktem tego wydarzenia było oczywiście wspomnienie o pisarzu i jego twórczości. Przybyłych na uroczystość gości, z których część związana była w przeszłości ze szkołą, z pewnością zainteresował ciekawie zrealizowany materiał na temat historii nadania szkole sztandaru i imienia Kornela Makuszyńskiego.

Nie zabrakło oczywiście części artystycznej, o którą zadbały nauczycielki przedszkola i klasy III. Dzieci wykonały układy taneczne, nawiązujące do postaci wywodzących się z twórczości naszego patrona. Zaprezentowały taniec małpek i taniec koziołków.

Z obchodami rocznicy związane były różne wydarzenia towarzyszące. Uczniowie wszystkich klas mieli szansę sprawdzić się w sportowej rywalizacji, w ramach zorganizowanej 9 stycznia 2024 roku „Korneliady”. Zwycięską klasą okazała się klasa VIII, a tuż za nią uplasowały się klasa III i VII. Ponadto wszystkie oddziały szkolne realizowały projekty plastyczne, które podczas uroczystości głównej stały się znakomitym tłem i dekoracją wydarzenia. Jury konkursowe za najciekawsze uznało prace klasy III i V. Wybór nie był łatwy, gdyż wszystkie prace były ciekawe i oryginalne.
Ważnym wydarzeniem, które wkomponowało się w obchody rocznicy urodzin patrona, było uroczyste otwarcie sali terapii światłem i dźwiękiem. „Wyspa zmysłów” – bo taka nazwa sali zwyciężyła w plebiscycie – będzie służyła uczniom w ramach realizowanych przez nich zajęć terapeutycznych. 140 rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego była również okazją do nawiązania kontaktów z innymi szkołami Jego imienia. Efektem tego było wzajemne wymienianie się okolicznościowymi życzeniami, zdjęciami czy rysunkami. Jedną z inicjatyw, podjętą przez szkołę z Katowic, było stworzenie wirtualnej mapy Polski, na której umieszczono szkoły imienia Kornela Makuszyńskiego. Nasza szkoła również została zaproszona do projektu i oczywiście wzięliśmy w nim udział.
Podczas uroczystości doceniono zwycięzców konkursów i zawodów, towarzyszących obchodom. Uhonorowano ich dyplomami oraz słodką niespodzianką. Słodki był również końcowy akcent imprezy, gdyż do sali wjechał złoty pociąg przedszkolaków i przywiózł wielki tort! Aleksandra Załuska

FOTOGALERIA z uroczystości

FOTOGALERIA z otwarcia Sali sali „Wyspa Zmysłów”


KORNELIADA

W naszej szkole w ramach obchodów urodzin Patrona Szkoły Kornela Makuszyńskiego 9 stycznia odbyła się „Korneliada” czyli zawody sprawnościowe, które związane były z Koziołkiem Matołkiem. Reprezentanci każdej klasy rywalizowali w następujących konkurencjach:
musieli dowolna techniką przenieść kapustę między nogami (młodsi seler), przebiec w duospodniach, skoczyć przez skrzynię oraz przenieść na paletce od badmintona jak najwięcej warzyw i jabłuszek. Wszyscy doskonale się bawili, a wyniki rywalizacji zostaną podane na uroczystości 22 stycznia. Aleksandra Kozak

FOTORELACJA


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„Nie trzeba wielkich mieć bibliotek, by być przyjacielem książki”.
H. Łochocka

Dnia 24 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez kolegów z klasy IV i V, podczas którego odgadywali bajkowe zagadki. Dowiedzieli się również, jak dbać o książki oraz zapoznali się z regulaminem ich wypożyczania. Przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki po którym nastąpiło uroczyste pasowanie.
Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i Książki. Marzanna Kościołek

FOTOGALERIA


BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 10 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klas 1-3. Dzieci wystąpiły w wielu ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Do wspólnej zabawy zaprosiły dzieci animatorki z Teatru Mag-Ma wprowadzając w iście piracki klimat. Uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń. Magdalena Szymczyk

FOTORELACJA


MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia obchodziliśmy w naszej Szkole tradycyjne Mikołajki. Dzień był pełen radości, miłej atmosfery, słodkich (i nie tylko) podarunków i ciekawych wydarzeń. Jak każdego roku odwiedził nas św. Mikołaj wraz ze Śnieżynką, którzy obdarowali wszystkich łakociami. Tego dnia rozegraliśmy Mikołajkowy mecz w Dwa Ognie pomiędzy klasą IVa i Va. Zwyciężyła klasa Va – serdecznie wszystkim gratulujemy
Na przerwach słuchaliśmy muzyki oglądając w holu szkoły wybrane portrety św. Mikołaja. Powstały one w ramach próby bicia rekordów klasowych w ilości powstałych wizerunków Świętego. Udało nam się stworzyć aż 846 portretów! Już dziś zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu. W dniu szkolnych Jasełek (22.12 -piątek) dowiemy się, która grupa przedszkolna i które klasy w kategoriach klas I-III i IV- VII pobiły rekord i przygotowały najwięcej Mikołajów – nagrody czekają!
Tego dnia na uczniów czekała jeszcze jedna atrakcja – wyjazd do Hali Łuczniczka w Bydgoszczy na spotkanie Mikołajkowe. Na miejscu wszyscy uczniowie otrzymali paczki pełne słodkości i inne niespodzianki. Mogliśmy wysłuchać wielu potrzebnych rad policjantów, które dotyczyły bezpieczeństwa na drodze i w sieci. Zobaczyliśmy dzielnego psa policyjnego w akcji, scenki z bohaterami z bajek oraz wiele pięknych występów tanecznych. Oczywiście nie zabrakło bohatera dnia – św. Mikołaja. Organizatorami Mikołajek były: Caritas Bydgoszcz i Policja. Wyjazd na naszą wycieczkę możliwy był dzięki środkom przeznaczonym na ten cel przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wielkiej Nieszawce – Bardzo dziękujemy!

FOTOGALERIA


ANDRZEJKI

W dniu 29.11.2023r obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z chętnymi uczniami i nauczycielami zorganizował salę wróżb. Przybyłych uczniów oraz nauczycieli witał magik Szymon, który znalazł dla naszych gości różne słodkości. Podczas wróżb można było wylosować swój przyszły zawód, najlepszego przyjaciela, przyszłego męża czy żonę. Magik Olek wróżył także z liczb oraz kolorowych kartek. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnej i dobrze znanej już od lat wróżby związanej z ustawianiem butów. Dzieciom i młodzieży sprawiły te zabawy wiele radości. Na koniec naszego spotkania każdy uczestnik otrzymał także wróżbę-zdrapkę. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim zaangażowanym uczniom w przeprowadzenie Andrzejek oraz przygotowanie sali. Monika Urbańska, Katarzyna Frątczak

FOTOGALERIA


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„Nie trzeba wielkich mieć bibliotek, by być przyjacielem książki”.
H. Łochocka

Dnia 24 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez kolegów z klasy IV i V, podczas którego odgadywali bajkowe zagadki. Dowiedzieli się również, jak dbać o książki oraz zapoznali się z regulaminem ich wypożyczania. Przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki po którym nastąpiło uroczyste pasowanie.
Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i Książki. Marzanna Kościołek

FOTOGALERIA


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Pluszowego Misia. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I-III oraz dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Głównym punktem spotkania była prezentacja filmu na temat historii powstania tego święta, ciekawostek o najpopularniejszych misiach oraz najważniejszych informacji o różnych gatunkach niedźwiedzi. W celu podsumowania wiadomości odbył się quiz ze świeżo zdobytej wiedzy. Następnie nauczyliśmy się i wykonaliśmy misiowy masaż oraz taniec. Kolejnym ważnym punktem była prezentacja przygotowanej przez każdą grupę piosenki, wiersza lub rymowanki. Tego dnia rozstrzygnięty został również konkurs na najoryginalniejsze przebranie za misia. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali: Julia Świeczkowska, Aleks Wieliczko, Mikołaj Czarnecki, Marcel Chojnacki oraz Jan Wolniszewski. Na sam koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „O kochaniu misia”, a w nagrodę za aktywny udział w Dniu Pluszowego Misia każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.
To był bardzo MISIOWY DZIEŃ! Monika Senkowska, Agnieszka Kończalska


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

17 listopada nasza szkoła uczestniczyła w XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.
Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się dużo wcześniej. Ogłoszono konkursy na plakat promujący święto tabliczki mnożenia oraz na mistrza tabliczki mnożenia. We wszystkich klasach uczniowie w czasie lekcji ćwiczyli mnożenie w zakresie 100. Na szkolnym holu umieszczone zostały prace konkursowe o tabliczce mnożenia. W dniu obchodów chętni uczniowie zdawali egzamin i otrzymywali odznakę: Ekspert tabliczki mnożenia. W trakcie lekcji uczniowi grali w gry, rozwiązywali krzyżówki, pokonywali stacje zadaniowe wszystko oczywiście związane z tabliczką mnożenia.
Odbył się apel podsumowujący na którym pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody.
Arcymistrzem w tabliczce mnożenia został mistrz klasy szóstej Piotr Michalski. W ostatnie rundzie pokonał mistrza klasy ósmej, Laurę Krywionek.
Mistrzami poszczególnych klas zostali:
Klasa III: Maurycy Kamiński
Klasa IV: Yarema Balashchuk
Klasa V: Julianna Nowak
Klasa VI: Piotr Michalski
Klas VII: Igor Lasota
Klasa VIII: Laura Krywionek
W konkursie na plakat promujący święto tabliczki mnożenia
I miejsce zdobyła Malika Hesse z klasy IV,
II miejsce Nikola Różańska z klasy III,
III miejsce przypadło Oliwii Czos z klasy VII.
Wszystkim uczniom gratulujemy. Marzanna Kościołek


DZIEŃ KREDKI

Kredki to wspaniały przedmiot rozwijający wyobraźnie, pozwalający wyrazić swoje myśli i uczucia, wprowadzić w świat kolorów. Tego dnia w naszej szkole powstały piękne prace plastyczne, wykonane różnymi technikami. Dzieci brały również udział w zabawach z wykorzystaniem kredek, m.in.: w układaniu ciekawych kompozycji i porządkowaniu kredek względem określonej cechy. Pani Joanna Grabowska przeprowadziła również zajęcia otwarte w klasie IIa, w trakcie których, uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności manualne, a efekty ich pracy zostały wywieszone na gazetce. Joanna Grabowska

FOTOGALERIA


Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

We wtorek 21 listopada 2023 r.  obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły ubrani na żółto oraz przygotowali przepiękne plakaty pt : „Z czym kojarzy mi się życzliwość?”, które zawiesiliśmy się na naszej szkolnej gazetce. Pojawiły się na nich różne hasła promujące życzliwość, uprzejmość, szacunek oraz uśmiech. Czas na przerwach umilała nam muzyka, ciasteczka oraz inne słodkie przekąski. Panie z naszej kuchni również przygotowały dla nas słodkie niespodzianki – pyszne galaretki w kolorze…żółtym ? Na holu wystawiona była żółta Skrzyneczka Pozdrowień, do której uczniowie wrzucali karteczki z pozdrowieniami. W świętowanie włączyli się również nauczyciele oraz pracownicy szkoły, a dzień upłynął wszystkim w miłej i życzliwej atmosferze, zgodnie z hasłem: „Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym!”. Karolina Mykowska, Dorota Wiśniewska


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 10 listopada 2023r. uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Tradycyjnie już zorganizowaliśmy w tym dniu “Ognisko patriotyczne”. Starsi uczniowie w montażu słowno – poetyckim przybliżyli tragiczne wydarzenia z kart naszej historii i drogę do odzyskania niepodległości. Każda klasa i oddziały przedszkolne zaprezentowały wybraną pieśń historyczną. Oddaliśmy w ten sposób hołd wszystkim walczącym o wolność Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.
Na zakończenie naszej uroczystości o 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki “Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki od 2018r. “Szkoła do hymnu!”.
Wspólne śpiewanie wytworzyło niepowtarzalną atmosferę prawdziwie patriotycznego świętowania. Ewa Dejewska

FOTOGALERIA


PASOWANIE NA UCZNIA

25 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to ważny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. Życzymy pierwszoklasistom sukcesów w nauce. Edyta Specjał, Agnieszka Karpińska

FOTOGALERIA


PRZERWA NA CZYTANIE

Przerwa na czytanie jest coraz chętniej realizowaną akcją czytelniczą w Polsce i na świecie, w poprzednim roku o tysiąc więcej placówek oświatowych wzięło w niej udział, a akcja odbyła się w aż 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 578 TYSIĘCY 433 OSÓB.
W tym roku również nasza szkoła włączyła się w bicie rekordu. Nauczyciele oraz uczniowie czytali na przerwach swoje ulubione książki. Uczniom klas młodszych i przedszkolakom książki czytał nauczyciel biblioteki. Razem w naszej szkole w akcji wzięło udział 175 osób. Najliczniejszą grupą okazali się uczniowie klasy II a i III a. Wszystkim, którzy chcieli spędzić ten dzień z książką, dziękujemy za wspólna zabawę. Marzanna Kościołek

FOTOGALERIA


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 12 października 2023 r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Był to dzień świąteczny zarówno dla nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz całej społeczności uczniowskiej. Nasze zaproszenie przyjął Wójt Gminy Wielka Nieszawka, p. Krzysztof Czarnecki, obecny wraz z innymi gośćmi w tym dniu. Wójt wręczył stypendia wybranym uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2022/2023. Ponadto podziękował nauczycielom oraz pozostałym pracownikom za zaangażowanie w pracę na rzecz dobra i rozwoju dzieci oraz szkoły. Szczególne podziękowania złożył na ręce p. Dyrektor Ewy Błaszkiewicz. Serdeczne życzenia Pani Dyrektor, nauczycielom i wszystkim pozostałym złożyła także Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Daria Adamska. Uroczystość była okazją do uhonorowania pracy części nauczycieli i pracowników Nagrodami Dyrektora Szkoły. Dzień Edukacji Narodowej uprzyjemnił wszystkim program artystyczny przygotowany przez grupę uczniów, którzy w żartobliwej formie ukazali jak widzą nauczycieli i ich codzienną pracę. Katarzyna Kamińska – Bluj

FOTOGALERIA


WYCIECZKA DO MALBORKA

4 października klasy 8a i 7a pojechały z wychowawczyniami p.Joanną Grabowską i p.Danutą Slesinską na wycieczkę do Malborka. Było to prawdziwe spotkanie z historią. Monumentalny zamek krzyżacki zrobił olbrzymie wrażenie. Uczniowie zapoznali się z historią jego powstania oraz dowiedzieli się ciekawych historii o Zakonie Krzyżackim. Na koniec pani przewodnik opowiedziała o wielkim zwycięstwie Polaków nad Zakonem Krzyżackim w bitwie pod Grunwaldem w 1410r. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni. Dziękujemy p. Monice Senkowskiej w za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami. Joanna Grabowska

FOTOGALERIA


EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów, promowanie zdrowego stylu życia i dobrych nawyków, uświadomienie, że sport jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia.

 Tegorocznym tematem ESSD był  “Joy in Sport and Physical Activity” (radość ze sportu i aktywności fizycznej), dlatego Active Lessons Plan zapewnił dzieciom radosne doświadczenia, w którym mogły się ruszać, uczyć i bawić jednocześnie. Edyta Wilento

FOTOGALERIA


DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 6

Z okazji Dnia Chłopaka klasa 6a zamówiła do sali pizzę dla wszystkich uczniów klasy 6a. Było smacznie ? Dziękujemy ? Chłopcy żyjcie sto lat !!! Najserdeczniejsze życzenia od dziewczyn z tej samej klasy. Dorota Wiśniewska


STRAŻNICY LASU TO MY!

Wszystkie klasy naszej szkoły, od pierwszaków po młodzież z klasy 8, wzięły udział w Ogólnopolskiej kampanii „PRZYTUL się do DRZEWA”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Chcemy pokazać, że drzewa nie są dla nas obojętne, że darzymy je szacunkiem i troską. Zdjęcia naszych drzew znajdą się ogólnopolskim kolażu ekologicznym Strażników Lasów. Danuta Slesinska

FOTOGALERIA


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

04 września w szkole zabrzmiał pierwszy po wakacjach dzwonek. Tym samych oficjalnie zakończyliśmy wakacje i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim, aby ten rok szkolny obfitował w sukcesy, uśmiech i radosne dni.

GALERIA

ARCHIWUM

Rok szkolny 2022/2023

Rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny 2020/2021

Rok szkolny 2019/2020

Skip to content